Bradford Built BB-WORKBED-96-84-MC 7 DUAL WHL SHORTBED - #BB24174
(Click to see larger image and other views)
Product Details
This is a Bradford Built Steel Workbed for a Dodge Mega Cab Dually truck! That's a rare truck, but we have the bed to fit it! This will also fit a Ford Dually shortbed take off truck. Truckbed is 96" wide x 84" long, 42" frame width, 38" cab to axle. Gooseneck Hitch, Rear 2-1/2" receiver hitch, LED Lights, Lighted headache rack. These Bradford Built Workbeds are a great looking flatbed. The fold down sides are awesome, and there is 4 d-rings in the bed to tie down cargo. Toolboxes are available to bolt under the front corners and they match the bed perfectly.
PER TIRE UPGRADE A 13"-16" STEEL WHEEL TO ALUMINUM WHEEL
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING ALUMINUM WHEEL (EXCEPT ALUMA)
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" AND MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" ON ALUMINUM WHEEL