Bradford Built BB-WORKBED-84-84-MC 7 SNGL WHL SHORTBED DODGE - #BB23502
(Click to see larger image and other views)
Product Details
BRADFORD BUILT 84" X 84" STEEL WORKBED, 42" FRAME WIDTH, 38" CAB TO AXLE, GOOSENECK HITCH AND REAR 2-1/2" RECEIVER HITCH, LED LIGHTS, LIGHTED HEADACHE RACK, 1/8" STEEL TREADPLATE FLOOR, 4" FOLD-DOWN SIDES, REAR TAPERED CORNERS, THIS BED FITS A SINGLE WHEEL SHORT BED TRUCK, SPECIFICALLY MADE TO FIT MEGA CAB TRUCKS (DODGE). Please check with us for exact fitment as makes vary slightly.
PER TIRE UPGRADE A 13"-16" STEEL WHEEL TO ALUMINUM WHEEL
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING ALUMINUM WHEEL (EXCEPT ALUMA)
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" AND MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" ON ALUMINUM WHEEL