Bradford Built BB-ALUM-WORKBED-96-112-34 9.4 DUAL WHL CHASSIS - #BB14180
(Click to see larger image and other views)
Product Details
BRADFORD BUILT 96" X 112" ALUMINUM WORKBED, 60" CAB TO AXLE, 34" FRAME WIDTH, FITS A DUALLY WHEEL CAB AND CHASSIS TRUCK, 4" FOLD DOWN SIDES, LED LIGHTS, LIGHTED HEADACHE RACK, GOOSENECK HITCH AND REAR 2-1/2" RECEIVER HITCH, MUDFLAPS, 18K REAR HITCH, 30K GN HITCH, SEALED WIRING HARNESS, TAPERED REAR CORNERS. Please check with us for exact fitment as makes vary slightly.
PER TIRE UPGRADE A 13"-16" STEEL WHEEL TO ALUMINUM WHEEL
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING ALUMINUM WHEEL (EXCEPT ALUMA)
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" AND MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" ON ALUMINUM WHEEL