Bradford Built BB-ALUM-WORKBED-84-84-MC 7 SNGL WHL SHORTBED DODGE - #BB14146
(Click to see larger image and other views)
Product Details
BRADFORD BUILT 84" X 84" ALUMINUM WORKBED, 38" CAB TO AXLE, 42" FRAME WIDTH, FITS A SINGLE WHEEL SHORT BED TRUCK, SPECIFICALLY MADE TO FIT MEGA CAB (DODGE) TRUCKS, 4" FOLD DOWN SIDES, LED LIGHTS, LIGHTED HEADACHE RACK, 30K RATED GOOSENECK HITCH, REAR 2-1/2" RECEIVER HITCH, MUDFLAPS, SEALED WIRING HARNESS, STEEL SUB FRAME, REAR TAPERED CORNERS. Please check with us for exact fitment as makes vary slightly.
PER TIRE UPGRADE A 13"-16" STEEL WHEEL TO ALUMINUM WHEEL
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING ALUMINUM WHEEL (EXCEPT ALUMA)
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" AND MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" ON ALUMINUM WHEEL