Bradford Built BB-ALUM-WORKBED-84-84-MC 7 SNGL WHL SHORTBED DODGE - #BB14087
(Click to see larger image and other views)
Product Details
BRADFORD BUILT 84" X 84" ALUMINUM WORKBED, 38" CAB TO AXLE, 42" FRAME WIDTH, FITS A SINGLE WHEEL SHORT BED TRUCK, SPECIFICALLY MADE TO FIT MEGA CAB TRUCKS(DODGE), 4" FOLD DOWN SIDES, LED LIGHTS, LIGHTED HEADACHE RACK, GN AND REAR RECIEVER HITCH, MUDFLAPS, SEALED WIRING HARNESS, STEEL SUB FRAME, REAR TAPERED CORNERS. Please check with us for exact fitment as makes vary slightly.
PER TIRE UPGRADE A 13"-16" STEEL WHEEL TO ALUMINUM WHEEL
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING ALUMINUM WHEEL (EXCEPT ALUMA)
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" AND MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" ON ALUMINUM WHEEL