Bradford Built BB-ALUM-WORKBED-84-84-38 7 SNGL WHL SHORTBED FORD - #BB10215
(Click to see larger image and other views)
Product Details
BRADFORD BUILT 84" X 84" ALUMINUM WORKBED, 40" CAB TO AXLE, 38" FRAME WIDTH, FITS A SINGLE WHEEL SHORT BED (FORD) TRUCK, 4" FOLD DOWN SIDES, LED LIGHTS, LIGHTED HEADACHE RACK, 30K RATED GOOSENECK HITCH, 2-1/2" REAR RECEIVER HITCH, MUDFLAPS, SEALED WIRING HARNESS, STEEL SUB FRAME, REAR TAPERED CORNERS. Please check with us for exact fitment as makes vary slightly.
PER TIRE UPGRADE A 13"-16" STEEL WHEEL TO ALUMINUM WHEEL
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING ALUMINUM WHEEL (EXCEPT ALUMA)
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" AND MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" ON ALUMINUM WHEEL