Bradford Built BB-4BOX-84-84-38 - #BB17006
(Click to see larger image and other views)
Product Details
BRADFORD BUILT STEEL 4 BOX UTILITY BED, 84" X 84", 38" FRAME WIDTH, 40" CAB TO AXLE, FITS A SINGLE WHEEL SHORT BED TRUCK, SPECIFICALLY MADE TO FIT FORD SHORTBED TRUCKS, REAR 2-1/2" RECEIVER HITCH, 30K RATED GOOSENECK HITCH, LED LIGHTS, LIGHTED HEADACHE RACK, 4" DROP DOWN SIDES, 4 TOOLBOXES, ONE IN EACH CORNER, 1/8" STEEL TREADPLATE FLOOR, BLACK POWDERCOAT. Please check with us for exact fitment as makes vary slightly.
Trailer Type:
Rear Configuration:
Exterior Color:
Location:
Hitch Type:
PER TIRE UPGRADE A 13"-16" STEEL WHEEL TO ALUMINUM WHEEL
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING ALUMINUM WHEEL (EXCEPT ALUMA)
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" AND MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" ON ALUMINUM WHEEL