2024 AMO USA-14X76T - #AM40259
2024 AMO USA-14X76T - #AM40259
2024 AMO USA-14X76T - #AM40259
2024 AMO USA-14X76T - #AM40259
2024 AMO USA-14X76T - #AM40259
2024 AMO USA-14X76T - #AM40259
2024 AMO USA-14X76T - #AM40259
2024 AMO USA-14X76T - #AM40259
2024 AMO USA-14X76T - #AM40259
2024 AMO USA-14X76T - #AM40259
2024 AMO USA-14X76T - #AM40259
2024 AMO USA-14X76T - #AM40259
(Click to see larger image and other views)
Product Details
TUBE FRAME!! 2024 AMO 14' X 76" SINGLE AXLE TUBE FRAME UTILITY TRAILER, REAR SPRING ASSISTED 4' FOLD UP TAILGATE, TUBE TOPRAIL, TREATED WOOD FLOOR, 4 STAKE POCKETS, SMOOTH STEEL FENDERS, 3.5K IDLER SPRING AXLE, 15" RADIAL TIRES, 2K A-FRAME JACK, 2" STAMPED A-FRAME COUPLER, LED TAIL LIGHTS, TWO PART PRIMER AND URETHANE BLACK PAINT, ONE YEAR LIMITED MANUFACTURER WARRANTY.
Stock Number: AM40259
Trailer Type:
Model:
Rear Configuration:
Exterior Color:
Location:
Hitch Type:
GVWR:
Est. Empty Weight:
# of Axles:
Construction Type:
Year:
Stock #:
Brand:
PER TIRE UPGRADE A 13"-16" STEEL WHEEL TO ALUMINUM WHEEL
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING ALUMINUM WHEEL (EXCEPT ALUMA)
SPARE TIRE, 13"-15" ON MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" AND MATCHING STEEL WHEEL
SPARE TIRE, 16" ON ALUMINUM WHEEL